← Return to list

2017

National Executive
Bowen Shi National President
Anthony Yelavich National Finance Officer
Mat Dawidowski National Relations Officer
Bokyong Mun National Education Officer
Kevin Howe National Operations Officer
Alex Stevenson National Volunteers Officer
National Executive Support
Charlotte Austin NZ Model UN Oversight Officer
National Operations Team
Joshua Walker National Technology Manager
Bhenjamin Goodsir National Communications Manager – until June
Michelle Thorp National Scholarships Manager – from August
Madison Hughes Education
Tony Shaw Education
Jason Guan Education
Veisinia Maka Education
Ayush Sharma Communications
Lauren Watson Communications
Regional Councils
Auckland Council
Micah Hill-Smith Regional President
Jason Guan VP High Schools
Dayeon Lee VP Universities
Lexi Finucane Secretary
Isabelle Kwek Treasurer
Te Wai Coulston Maori and Pacific Island Liaison Officer
Gemma Bell General Member
Lina Kim General Member
Stephanie Mahadi General Member
Wellington Council
Jayden van Leeuwen Regional President
Hannah Ward VP High Schools
Mitchell Fraser VP Tertiary
Amarind Eng Secretary
Olivia Meikle Treasurer
Riana Smith General Member (Equity)
Emily Tyler General Member (High Schools)
Sukey Allen General Member (Tertiary)
Canterbury Region
Ashley Stuart Regional President
Hannah Long VP High Schools
Freya Farrar VP Universities
Zoe Long Secretary
Sam Walker Treasurer
William Fulton General Member
Tei Driver General Member
Robert Petch General Member
Leatham Landon-Lane General Member
Amelia McLuskie General Member
Otago Region
Esme Hall Regional President
Anna Cooper VP High Schools
Sam Kirk-Reeve VP Tertiary
Sinead Gill Secretary
William Warren Treasurer
Jehoon Mun General Member
Sylvia Duncan General Member
Aysu Shahin General Member
Connor Seddon General Member – until April
National Events
Aotearoa Youth Declaration
Brittany Neal Coordinator
Victoria Rhodes-Carlin Communications Officer
Olivia Meikle Registrations Officer
Veisinia Maka Logistics Officer
Madison Hughes Relations Officer
NZ Model UN
Emma Pairman Coordinator
Tim Paterson-Catto Registrations Officer
Tony Shaw Education Officer
Cullum Peni Logistics Officer
Nina Hardie Volunteers Officer
Elsa Bredenkamp Promotions Officer
Julia Wiener Relations Officer
Diplomacy Competition
Ash Stanley-Ryan Coordinator
Logan Glasson Technical Officer
Min-Ji Yang Facilitators Officer
International Events
Global Development Tour
Brendon Lee Director
Tamsin Robb Assistant Director
Stephanie Zhang Assistant Director
Mitchell Fraser Assistant Director
US Leadership Tour
Yao Dong Co-director
Jonathan Gee Co-director
Pacific Project
Michelle Thorp Director
Grace Stephens Assistant Director
David Waters Assistant Director
Evatt Competition
Olivia Meikle Director
Regional Events
Auckland Model UN
Cecilia Fang Coordinator
Felicia Solis Assistant Coordinator
Audie Aurelia Education Manager
Briar Rose Wyatt Promotions Manager
Anusha Ahluwalia Communication Manager
Auckland Tertiary Case Competition
Christine Chang Coordinator
Frank Lin Assistant Coordinator
Mark Howard Education Manager
Seraphina Koo Teams Manager
Jacynda Darmawan Promotions Manager
Kaiarahi mō Āpōpō: Auckland Politics Summit
Hye-Song Goo Coordinator
Brian Ng Assistant Coordinator
Zolfia Ahmadi Education Manager
Sandy Guo Communication Manager
Ayush Sharma Promotions Manager
Auckland Tertiary Policy Conference
Ayushi Pillai Coordinator
Irene Kim Assistant Coordinator
Vanshika Mathur Logistics Manager
Jaffar Bui Al-Shammery Communication Manager
Joyeeta Bhakta Promotions Manager
Auckland Crisis Convention
Ishan Kokulan Coordinator
Babra Ajaz Assistant Coordinator
Kesia Kurian Education Manager
Nico Van Wijk Education Manager
Zhouai Wang Communication Manager
Nina Santos Promotions Manager
Wellington Model UN
Eva Maffey Coordinator
Emily Tyler Education Officer
Liam Hutching Logistics Officer
Nathan Hotter Communications Officer
Wellington Model European Union
Jayden van Leeuwen Coordinator
Eva Maffey Communications Officer
Sukey Allen Logistics Officer
Wellington High Schools Model Security Council
Emily Tyler Coordinator
Riana Smith Communications Officer
Liam Hutching Education Officer
Wellington Universities Model UN
Mitchell Fraser Coordinator
Max Vaughan Logistics Officer
Sophie Coomber Communications Officer
Wellington Model Asia Pacific Economic Cooperation
Hannah Ward Co-Coordinator
Mitchell Fraser Co-Coordinator
Aimee Cox Support Officer
Wellington Crisis Model UN
Milo Costanza-van den Belt Intern Coordinator
Lara Najim Logistics Intern
Charlotte Carter Communications Intern
Ananya Shamihoke Education Intern
Canterbury Model UN
Hannah Long Coordinator
Ashley Stuart Assistant Coordinator
Sam Walker Finance Officer
Amelia McLuskie Education Officer
Julia Gunn Registrations Officer
Robert Petch Logistics Officer
William Fulton Logistics Officer
Canterbury Model European Union
Ashley Stuart Coordinator
Sam Walker Assistant Coordinator
Julia Gunn Conference Assistant Officer
Keegan Phipps Logistics Officer
Charlotte Hollywood Registrations Officer
Pav Pavithran Education Officer
Canterbury Model Brexit Negotiations
Freya Farrar Coordinator
Canterbury Tertiary Model Security Council
Freya Farrar Coordinator
Nelson/West Coast Model UN
Ashley Stuart Coordinator
Freya Farrar Registrations Officer
Otago-Southland Model UN
Kelly Young Coordinator
Aysu Shahin Assistant Coordinator
Connor Seddon Education Officer
Xin Lee Yau Registrations Officer
Margaret Xie Communications Officer
Josh Meikle Logistics Officer
Otago-Southland Youth Forum
Josh Meikle Coordinator
Matthew Handford Education Officer
Anya Gipp Registrations Officer
Ciara Swords Promotions Officer
Dinithi Bowatte Relations Officer
Yaser Rezaae Logistics Officer
Otago Tertiary Speaker Series
Amy Dowdle Coordinator

← Return to list