← Return to list

2015

National Executive
Jason Armishaw National President
Imogene Gibson National Finance Officer
Bhenjamin Goodsir National Operations Officer
Michele Angerbauer National Relations Officer
Henrietta Hitchings National Volunteers Officer
Matthew Schep National Education Officer
Anu Kaw National Communications Officer
Aotearoa Youth Declaration
Gina Yukich Coordinator
Ash Stanley-Ryan Assistant Coordinator
Joshua Walker Communications Officer
Melissa Gibson Registrations Officer
Alex Forgie Logistics Officer
Cameron Haworth Education Officer
NZ Model UN
Emma Rennie Coordinator
Charlotte Austin Assistant Coordinator
Yao Dong Registrations Officer
Lucy Brook Education Officer
Amelia Wheeler Logistics Officer
Carissa San Diego CA Officer
Jessie Fenton Communications Officer
Diplomacy Competition
Bowen Shi Coordinator
Emma Pairman Content Officer
Grace Collett Teams Officer
Mat Dawidowski Marketing Officer
National Tertiary Event
Isaac Chen Coordinator
Alex Stevenson Registrations Officer
Andy Jung Logistics Officer
Casey Diver Educations Officer
Sinead Gill Promotions Officer
THIMUN
Ana Lenard Director
Samantha Allen Assistant Director
Louise Moody Assistant Director
Simon Gyenge Assistant Director
Ben Jung Assistant Director (until December)
StatesMUN
Emil Kiroff Co-Director
Eve Bain Co-Director
Pacific Project
Claire Black Director
Taylor Mitchell Assistant Director
Joshua Ramsay Assistant Director
National Education Team
Ash Stanley-Ryan Senior Member
Bowen Shi Senior Member
Anthony Yelavich Junior Member
Kevin Howe Junior Member
Cameron Haworth Junior Member
National Technology Team
Joshua Walker Technology Manager
Auckland Council
Bernard Vella Regional President
Danielle Ou VP Universities
Kevin Howe VP High Schools
Anthony Yelavich Secretary
Faline Zhou Treasurer
Xavier Breed Maori & Pasifika Liaison
Dewy Sacayan General Member
Isabel Kelly General Member
Lauren Kim General Member
Wellington Council
Henry Thompson Regional President
Ash Stanley-Ryan VP Universities
Jack Kerkvliet VP High Schools
Darryl Snellaert Secretary
Sally Whineray Treasurer
Grace Collett General Member
Rhiannon Stannard General Member
Jarrod Isopo General Member
Sophie Hunter General Member
Canterbury Council
Kaitlyn White Regional President
William Fulton VP Universities
Zewdi Walker VP High Schools
Roland Eveleens Secretary
Leatham Landon-Lane Treasurer
Harriet Wise General Member
Alex McHugh General Member
Ashley Stuart General Member
Scott Farmer General Member (resigned)
Brittany Neal General Member
Otago Council
Bokyong Mun Regional President
William Guy VP Universities
Savannah Adams VP High Schools
Stella Hlavac Secretary
Samantha Tullet Treasurer
Reid Baldock General Member
Hebe Hilhorst General Member
Jamie Wood General Member
Caitlin Addinson General Member (resigned)
Mike Peebles Immediate Past President
Otago Southland Model UN
William Guy Coordinator
Savannah Adams Assistant Coordinator
Bokyong Mun Registrations Officer
Mike Peebles Promotions Officer
Matthew Schep Educations Officer
Otago Model World Health Assembly
Stella Hlavac Coordinator
Dunedin Model UN
Alex Stevenson Coordinator
Central Otago Model UN
Hebe Hilhorst Coordinator
Southland Model UN
Sinead Gill Co-Coordinator
Reid Baldock Co-Coordinator
Fair Trade Fortnight Event
Matthew Schep Coordinator
Otago Tertiary Model UN
William Warren Coordinator
William Guy Promotions Officer
Shirley Zhang Registrations Officer
Felix Mouttaki Educations Officer
Bokyong Mun Logitstics Officer

← Return to list