← Return to list

2013

National Executive
Anton Smith National President
Matthew Dobbs National Vice-President Administration
Jerome Cameron National Vice-President Communications
Scott Bickerton-Walsh National Vice-President for Education
Oliver Clifford National Vice-President for Finance
Suzy McKinney National Vice-President for Governance
Sarah Hamlin National Vice-President for Relations
Auckland Council
Charlie Lin Regional President
Hadae Kim VP Universities
Amelia Lamb VP High Schools
Wilson Liu Secretary
Elia Kim Treasurer
Bhen Goodsir General Member
Emil Kiroff General Member
Tamsin Robb General Member
Kya Lal Maori and Pacific Liaison Officer
Wellington Council
Portia Holt Regional President
Mathew Rex VP Universities
Eve Bain VP High Schools
Jonathan Gee Secretary
Phillip Chung Treasurer
Ben Guerin General Member
Victoria Rea General Member
Kohe Ruwhiu General Member
Canterbury Council
Michael Cropp Regional President
Forest Taane Morton VP Universities
Margot Shannahan VP High Schools
Amelia Nichol Secretary
Brittany Rea Treasurer
Alex Gilmour General Member
Daniel Maier-Gant General Member
Dominic O’Connor General Member
Kaitlyn White General Member
Otago Council
Chelcie Lutton Regional President
Ben Isaacs VP Universities
Olivia Payne VP High Schools
Catherine O’Donnell Jackaways Secretary
Dipti Manchanda Treasurer
Miles Jones General Member
Anu Kaw General Member
Mike Peebles General Member
Sara Colombo General Member
Youth Declaration
Jason Armishaw Coordinator
Benedict Stewart Assistant Coordinator
Jonathan Gee Education Officer
Su Young Kim Registrations Officer
Sarah Alawi Communications Officer
Nurain Janah Logistics Officer
NZ Model UN
Harry Tothill Coordinator
Olivia Krakosky Assistant Coordinator
Kohe Ruwhiu Education Officer
Courtney Black Registrations Officer
Charlie Lin Conference Staff Officer
Xindi Zhang Communications Officer
NZ Model Security Council
Mike Peebles Coordinator
Anu Kaw Assistant Coordinator
Olivia Aitchison Education Officer
Emil Kiroff Finance Officer
Tamsin Robb Registrations Officer
THIMUN Delegation
Sarah Wilson Director
Kirsty Herbert Assistant Director
Chelcie Lutton Assistant Director
Chris Park Assistant Director
Pacific Project
Sally Wu Head Facilitator
Christine Conway Assistant Facilitator
Simon Gyenge Assistant Facilitator
Wellington Model UN
Olivia Aitchison Coordinator
Nicole Ayo von Thun Education Officer
Rebekah Gerry Logistics Officer
Ben Hocking National Tech Team
Andrew Chen National Tech Team

← Return to list