← Return to list

2012

National Executive
Anton Smith National President
Yanjie Long National Vice-President Administration
Jerome Cameron National Vice-President Communications
Scott Bickerton-Walsh National Vice-President for Education
Oliver Clifford National Vice-President for Finance
Suzy McKinney National Vice-President for Governance
Sarah Hamlin National Vice-President for Relations
Auckland Council
Sally Wu Regional President
Elliot Hurst VP Universities
Jason Armishaw VP High Schools
Charlie Lin Secretary
Yanjie Yong Treasurer
Suzy McKinney General Member
Amelia Lamb General Member
Wellington Council
Scott Bickerton -Walsh Regional President
Olivia Krakosky VP Universities
Portia Holt VP High Schools
Ashna Basu Secretary
Jerome Cameron Treasurer
Mathew Rex General Member
Harry Tothill General Member
Eve Bain General Member
Canterbury Council
Charlotte Falloon Regional President
Megan Dickie VP Universities
Michael Cropp VP High Schools
Amerila Nichol Secretary
Oliver Clifford Treasurer
Dominic O’Connor General Member
Brittany Rea General Member
Victoria Rea General Member
Margot Shannahan General Member
Otago Council
Chelcie Lutton Regional President
Dipti Manachanda VP Universities
Olivia Payne VP High Schools
Sara Colombo Secretary
Catherine O’Donnell Jackways General Member
Mike Peebles General Member
Miles Jones General Member
NZ Model UN
Jerome Cameron Coordinator
Portia Holt Assistant Coordinator
Dipti Manchanda Education Officer
Pasan Jayasinghe Registrations Officer
Nicole Buxeda Conference Staff Officer
Anu Kaw Communications Officer
NZ Model Security Council
Pooja Sundar Coordinator
Maanya Tandon Logistics Officer
Mathew Rex Registrations Officer
Andrew Chen Content Officer
Gayaathiri Ganeshan Social Events Officer
Sylvie Admore Communications Officer
Youth Declaration
Sally Wu Coordinator
Yanjie Long Assistant Coordinator
Kyung-il Min Registrations Officer
Elliot Hurst Education Officer
Elia Kim Communications Officer
Suzy McKinney Logistics Officer
THIMUN Delegation
Sarah Wilson Director
David Turner Assistant Director
Anton Smith Assistant Director
Courtney Muggeridge Head of Delegation
Thomas Frost Assistant Head of Delegation
Charlie Lin Delegate
Margot Shanahan Delegate
Dominic O’Connor Delegate
Amelia Lamb Delegate
Jonathan Gee Delegate
Ishika Jayasinghe Delegate
Michael Lye Delegate
Sam Crosby Delegate
Emma Cavanagh Delegate
Gina Yukich Delegate
Phillip Chung Delegate
Carissa SanDiego Delegate
Eve Bain Delegate
Felix van Bohemen Hunter Delegate
Pacific Project
Hannah Brown Head Facilitator
Scott Bickerton-Walsh Assistant Facilitator
Victoria Clarke Assistant Facilitator
Auckland Model UN
Charlie Lin Coordinator
Jason Armishaw Assistant Coordinator
Andrew Chen Debates Officer
Kya Lal Registrations Officer
Mike Seo Logistics Officer
Wellington High School Model UN
Morgan Watkins Coordinator
Zac Shilston Assistant Coordinator
Mathew Rex Registrations Officer
Central North Island Model UN
Caitlin Coughtrey Coordinator
Rhiannon Stannard Assistant Coordinator
Nicole Ayo von Thun Assistant Coordinator
Wellington Universities Model SC
Ferne Cheetham Coordinator
Myles Snaddon Assistant Coordinator
Olivia Aitchison Assistant Coordinator
Olivia Krakosky Poirua Youth Declaration Coordinator
Harry Tothill Wellington Model ICJ Coordinator
Ben Guerin Wellington Crisis Model UN Coordinator

← Return to list