← Return to list

2010

National President
Richard Evans National President
Elizabeth Chan National VP (Education)
Alex Sinclair National VP (Communications)
Ben Land-Maycock National VP (Governance)
Chloe Muggeridge National Secretary
Chris Park National Treasurer
Auckland Council
Emily Chai Regional President
Charlotte Davis Regional VP
Sally Wu Secretary
Victoria Clarke Treasurer
Jennifer Donnelly High Schools Liaison
Wilson Chau University Representative
Matt Dobbs General Member
Wellington Council
Scott Summerfield Regional President
Matthew Dyson General Member
Nick Cross Wellington High Schools Model SC Coordinator
Portia Holt Porirua Model UN Coordinator
Canterbury Council
Anton Smith Regional President
Charlotte Falloon VP High Schools
Tom O’Brien VP University
Oliver Clifford Treasurer
Adam Hayes Secretary
Sam Hider General Member
Alexander Baird General Member
Michael Cropp General Member
Hamish Ainsley General Member
NZ Model UN
Mary Davies-Colley Coordinator
Scott Bickerton-Waslh Logistics Officer
Chloe Muggeridge Registrations Officer
Nirupa George Conference Staff Officer
Ally Tang Resources Officer
NZ Model Security Council
Erin Jackson Coordinator
Richard Evans Committee Member
Anton Smith Committee Member
Sarah Wilson Committee Member
Simon Inder Committee Member
Youth Declaration
Emily Chai Coordinator
Victoria Clarke Registrations Officer
Cheryl Sun Marketing/Sponsorship Officer
Maila West Logistics Officer
Wilson Chau Conference Staff Officer
Elizabeth Chan Guest Liaison Officer
THIMUN Delegation
Hannah Stallard Director
Stephanie Bird Assistant Director
Herman Visagie Assistant Director
Matt Dobbs Head of Delegation
Meaghan Li Delegate
Nicole Buxeda Delegate
Emily Wu Delegate
Miles Jones Delegate
Michael Cropp Delegate
Olivia Payne Delegate
Tiho Mijatov Delegate
Megan Nunns Delegate
Sam Hider Delegate
Paige Muggeridge Delegate
David Gush Delegate
Hans To’o Delegate
Tom O’Brien Delegate
UNYC Delegation
Ben Land-Maycock Head Facilitator
Alex Sinclair Assistant Facilitator
Chris Bernhardt Delegate
Joann Lee Delegate
Felix van Bohemen Hunter Delegate
Hannah Reid Delegate
Jennifer Soh-Yoh Kim Delegate
Sharon XiaoYung Yang Delegate
AMUNC Delegation
Victoria Clarke Facilitator and Head of Delegation
Scott Petty Delegate
Chitvan Jindal Delegate
Sankha Peiris Delegate
Victoria Rebecca Song Delegate
Sarah Jameson Delegate
Rennie Qin Delegate
Sally Wu Delegate
Soyeon Lim Delegate
Meaghan Li Delegate
James Petaia Delegate
Kya Lal Delegate
Mikhail Rodericks Delegate
Kristy Herbert Delegate
Troy Pickard Taylor Delegate
Max Lin Delegate
Kyung-il Min Delegate
Anshita Thakkar Delegate
Alastair Espie Delegate

2009

Gina Manning National President
David Tong National VP (Governance)
Richard Evans National VP (Education)
Elizabeth Chan National VP (Model UN)
Erin Jackson National Secretary
Peter McCaffrey National Treasurer
Cheryl Sun Webmaster
Auckland Council
Nick Masters Regional President
Emily Chai Regional VP
Charlotte Davis Treasurer
Nirupa George Secretary
Wilson Chau Universities Representative
Jennifer Donnelly High Schools Representative
Wellington Council
Mark Mulholland Regional President
Alex Sinclair VP University
Mary Davies-Colley VP High Schools
Frances Ratner Treasurer
Aidan Beckett Secretary
Ben Land-Maycock General Member
Zara Brouwers General Member
Scott Summerfield General Member
Helen Dempster Wellington University Model UN Coordinator
Lia Paddy Wellington High Schools Model SC Coordinator
Mary Davies-Colley Porirua Model UN Coordinator
Frances Ratner Wellington High Schools Model UN Coordinator
Canterbury Council
Anton Smith Regional President
Charlotte Falloon VP High Schools
Richard Evans VP University
Kirsty Herbert Treasurer
Greta Talbot-Jones Secretary
Tom O’Brien General Member
Stephanie Gates General Member
Alexander Baird General Member
Adam Hayes General Member
Rupert Morris General Member
Steph Gates General Member
Otago Council
Sarah Paterson Regional President
NZ Model UN
Nigel Smith Coordinator
Sarah Wilson Resources Officer
Chris Park Logistics Officer
Elizabeth Chan Conference Staff Officer
Aidan Beckett Registrations Officer
NZ Model Security Council
David Tong Coordinator
Zebedee Stone Logistics Officer
Andy Fraser Debates Officer
Nirupa George Social Events Officer
Elizabeth Chan Social Events Officer
Chloe Muggeridge Registrations Officer
Youth Declaration
Zebedee Stone Coordinator
THIMUN Deleagtion
Hannah Stallard Director
Jamie Eng Assistant Director
Kitaj Woodward Assistant Director
Leela Rai Delegate
Hannah Brown Delegate
Brooke Muggeridge Delegate
Jennifer Donnelly Delegate
Victoria Clark Delegate
Brierley Penn Delegate
Rosie Wall Delegate
Ella Tunnicliffe-Glass Delegate
Madeline Delegate
Hannah Brown Delegate
Fairooz Samy Delegate
Simon Gyenge Delegate
Karl Friend Moresi Delegate
Scott Bickerton-Walsh Delegate
Rupert Morris Delegate
Fraser Seifert Delegate
UNYC Delegation
Abbie Selinkoff Facilitator
Erin Jackson Assistant Facilitator
Meaghan Li Delegate
Linda Li Delegate
Ferne Cheetham Delegate
Caleb Dawson-Swale Delegate
Kurt Purdon Delegate
Harry Lusk Delegate

2008

National Executive
Matt McGrath National President
Gina Manning National VP (Organisational Policy)
Richard Evans National VP (Communications)
Nigel Smith National VP (Model UN)
Sarah Wilson National Secretary
Peter McCaffrey National Treasurer
Aidan Beckett Webmaster
Auckland Council
Elizabeth Chan Regional President
Zebedee Stone Regional VP
Nirupa George Secretary
Emily Chai Treasurer
Nick Masters Universities Representative
Wellington Council
Mark Mulholland Regional President
David Macaskill VP Universities
Nigel Smith VP High Schools
Chris Park Treasurer
Sarah Foster Secretary
Mary Davies-Colley General Member
Sarah Wilson General Member
Ihaia Tichbourne General Member
Daya Iyer General Member
Helen Dempster High Schools Model UN Coordinator
Canterbury Council
Erin Jackson Regional President
Richard Evans VP University
Victoria Clarke General Member
Greta Talbot-Jones General Member
Kirsty Herbert General Member
Otago Council
Janet Fraser Otago President
NZ Model UN
Lulu Wu Coordinator
Kerry O’Connor Assistant Coordinator
Michaela Wyatt Logistics Officer
Julia Yesberg Registrations Officer
David Macaskill Conference Staff Coordinator
NZ Model Security Council
Gina Manning Coordinator
Michaela Wyatt Logistics Officer
Chris Park Registrations Officer
Youth Declaration
Elizabeth Chan Coordinator
Richard Higgins Registrations Officer
Stacey Berquist Guest Liaison Officer
THIMUN Delegation
Hayden Montgomerie Director
Dana McDiarmid Assistant Director
Wook Jin Lee Assistant Director
Anton Smith Delegate
Zara Brouwers Delegate
Emily Chai Delegate
Danielle Duffield Delegate
Mina Chung Delegate
Alex Simmonds Delegate
Joshua Baxter Delegate
Chloe Muggeridge Delegate
Scott Douglas Delegate
Sam Bush Delegate
Becky Dimock Delegate
Alice Tamsin Feslier-Holmes Delegate
Chelcie Lutton Delegate
Charlotte Davis Delegate
Oliver Clifford Delegate
Scott Summerfield Delegate
UNYC Delegation
Abbie Selinkoff Facilitator
Charlotte Davis Delegate
Hamish Delegate
Georgia Ramsden Delegate
Harvard World Model UN Delegation
Elizabeth Chan Delegate
Pratibha Seethepali Delegate
Rohit Sabnis Delegate
Hiten Mulchandani Delegate
Zeb Stone Delegate

← Return to list