← Return to list

2007

National Executive
Matt McGrath National President
Herman Visagie National VP (Organisational Policy)
David Tong National VP (Personnel)
Gina Manning National Secretary
Peter McCaffrey National Treasurer
Anne Molineux Immediate Past President
Gina Manning Webmaster
Auckland Region
Stacey Berquist Regional President
Richard Higgins Regional VP
Elizabeth Chan Secretary
Edwin Sheppard Treasurer
Wellington Region
Gina Manning Regional President (until September)
Sarah Foster Regional President (from September)
Nigel Smith VP (High Schools)
Mark Mulholland VP (University)
Matt McGrath Treasurer
David Macaskill Ordinary Member
Kerry O’Connor Secretary
Sarah Foster Wellington Model UN Coordinator
Kerry O’Connor Wellington University Model SC Coordinator
Canterbury Region
Erin Jackson Canterbury President
Ben Land-Maycock Ordinary Member
Sam Bush Ordinary Member
Nick Pearce Ordinary Member
Sophie Dawson Ordinary Member
Richard Evans Ordinary Member
Sara Stockley Smith Ordinary Member
Sarah Keast Ordinary Member
Sarah Wilson Ordinary Member
Otago Region
Alex Matersheva Otago President
Janet Fraser Otago President
NZ Model UN
Kate Yesberg Coordinator
Kerry O’Connor Logisticis Officer
Jono Platts Assistant Coordinator
Harita Gandhi Registrations Officer
Mark Mulholland Conference Staff Coordinator
THIMUN Delegation
Kat Helms Director
Halia Haddad Assistant Director
Mike Asplet Assistant Director
David Owen Head of Delegation
Alyse Leitao Assistant Head of Delegation
Elizabeth Chan Delegate
Sarah Wilson Delegate
Atsushi Ikebe Delegate
Ben Moore Delegate
Alexandra Sinclair Delegate
Grace Hyun Delegate
Frances Ratner Delegate
Pramudie Gunaratne Delegate
Ally Tang Delegate
Arran Whiteford Delegate
Janelle Cooke Delegate
UNYC Delegation
Kerry O’Connor UNYC Facilitator
Ally Tang UNYC Delegate
Arran Whiteford UNYC Delegate
Chelcie Lutton UNYC Delegate
AMUNC Delegation
Emma Wilkins Coordinator
Erin Heatley-Smith (née Wilkins-Eckhoff) Delegate
Tania Lim Delegate
Elizabeth Chan Delegate
Tony Sung Delegate
Zoe Hamill Delegate
Harold Wei Ann Ong Delegate
L H Prasadini W De Silva Delegate
Birsha Ohdedar Delegate
Sam Porter Delegate
Rebecca Coldicutt Delegate
James Kennelly Delegate
Shai Navot Delegate
Hyo Jung Delegate
Chamanthie Sinhalage Delegate
Richard Higgins Delegate
Edward Swift Delegate
Nandita Carvalho Delegate
Jessica Needham Delegate
Shain Foroughian Delegate
Sophia Karayiannis Delegate
Sally Page Delegate
Tobias Alexander Delegate

2006

National Executive
Anne Molineux National President
Matt McGrath National VP (Organisational Policy)
Herman Visagie National VP (Model UN)
Gina Manning National Secretary
Adriaan Barnard National Treasurer
Tamsin Dashfield Webmaster
Gina Manning Webmaster
Auckland Region
Sudhvir Singh Regional President
David Tong Regional VP
Grace Kim Secretary
Neetha Alex Treasurer
Elizabeth Chan High Schools Representative
Matthew Patterson University Representative
Hyo-Jung Kim Communications Officer
Wellington Region
Matt McGrath Regional President
Mark Mulholland Regional VP
Sarah Foster Secretary
Adriaan Barnard Treasurer
David Macaskill Ordinary Member
Wellington Ordinary Member Ordinary Member
Keiran Baker Ordinary Member
Ihaia Tichborne Ordinary Member
Canterbury Region
Sarah Wilson Canterbury President
Oliver Tapper Ordinary Member
Chris Park Ordinary Member
Gemma Woods Ordinary Member
Erin Jackson Ordinary Member
Emma Bowman Ordinary Member
Toby Vincent Ordinary Member
Sophie Dawson Ordinary Member
Sarah Keast Ordinary Member
Ben Land-Maycock Ordinary Member
Otago Region
Sally Anderson Otago President
Alex Matersheva Otago President
UNANZ Conference
Joe Connell Coordinator
NZ Model UN
Chloe Dallaway Coordinator
Hamish Mexted Assistant Coordinator
Adriaan Barnard Conference Staff Coordinator
Dana McDiarmid Logistics Officer
Maya Shino Registrations Officer
THIMUN Delegation
Hayden Montgomerie Director
Ihma Shareef Assistant Director
Bradley Scott Assistant Director
Mark Mulholland Head of Delegation
Becca Milne Assistant Head of Delegation
Misa Han Delegate
Jono Platts Delegate
Camron Williams Delegate
Laura O’Sullivan Delegate
Ben Land-Maycock Delegate
Chris Park Delegate
Eric Kang Delegate
Sarah Ganley Delegate
Sam Fowler Delegate
Edwin Sheppard Delegate
Taina Rai Delegate
Sophie Dawson Delegate
Jacqueline Fitzgerald Delegate
Corey McWilliam Delegate
Ben Lawless Delegate
UNYC Delegation
Halia Haddad Facilitator
Elizabeth Chan Delegation
Atsushi Ikebe Delegation
Cornelia Martin-Austin Delegation

2005

National Executive
Joe Connell National President
Anne Molineux National VP
Herman Visagie National Secretary
Emma Nichols National Treasurer
Robbie Allan Immediate Past President
Tamsin Dashfield Webmaster
Auckland Region
Bradley Scott Regional President
David Tong Regional VP
Sudhvir Singh Secretary
Matthew Patterson Treasurer
Jamie Turner Area Officer – Northern
Emma Wilkins Area Officer – Central and Western
Kriti Uttam Area Officer – Southern and Eastern
Wellington Region
Adriaan Barnard Regional President
Ihaia Tichbourne Regional VP
Andrew Maddever Treasurer
Frederieka Fijn Secretary
NZ Model UN
Anne Molineux Coordinator
Chloe Dallaway Logistics Officer
THIMUN Delegation
Hayden Montgomerie Director
Joe Connell Assistant Director
Kat Helms Chaperone
Jane Ludeman Chaperone
Julia Chrisp Head of Delegation
Zainab Al-alawi Assistant Head of Delegation
Sudvhir Singh Delegate
Maya Shino Delegate
Andrew Lynch Delegate
Toby Vincent Delegate
Jennifer Vlok Delegate
Emma Wilkins Delegate
Juliet Clendon Delegate
Ayla Ronald Delegate
Young Hee Kim Delegate
Casey Haverkamp Delegate
Oliver Tapper Delegate
UNYC Delegation
Robbie Allan Facilitator

← Return to list