← Return to list

2004

National Executive
Robbie Allan National President
Wook Jin Lee National VP
Joe Connell National Secretary
Hamish Mexted National Treasurer
Tamsin Dashfield National Webmaster/Memberships
UNYANZ National Conference
Divya Dhar Coordinator
David Tong Communications Officer
Sam Williams Committee Member
NZ Model UN
Ihma Shareef Coordinator
Wook-Jin Lee Committee Member
Kelly Douglas Committee Member
Anne Molineux Committee Member
Auckland Region
Yea-Ji Sohn Regional President
Anna Crowe VP – Central and Western
David Tong VP – Northern
Kriti Uttam VP – Southern and Eastern
Bradley Scott Auckland Treasurer
Wellington Region
Tamsin Dashfield Regional President
Ihaia Tichborne Regional VP
Dana McDiarmid Wellington Administrative
Adriaan Barnard Wellington Ordinary Member
Anne Molineux Wellington Ordinary Member
Matea Osti Wellington Ordinary Member
Hemi Matenga Wellington Ordinary Member
Adriaan Barnard Wellington Treasurer
Chloe Dallaway Wellington Secretary
Canterbury Region
Stephanie Woods Regional President
Janna McGuigan Regional VP
THIMUN Delegation
Hayden Montgomerie Director
Daria Brankin Assistant-Director
Naresh Perinpanayagam Assistant-Director
Tom McCarthy Head of Delegation
Kate Yesberg Assistant Head of Delegation
Matt McGrath Delegate
Herman Visagie Delegate
Dana Macdiarmid Delegate
Ihaia Tichborne Delegate
Lewis Bollard Delegate
Divya Dhar Delegate
Alex Daprini Delegate
Kassie Fraser Delegate
Katherine Errington Delegate
Jin Park Delegate
Sam Williams Delegate
UNYC Delegation
Daria Brankin Facilitator
Tom McCarthy Delegate
Lewis Bollard Delegate

2003

National Executive
Rebecca Lind National President
Sarah Kim National VP
Robbie Allan National Secretary
Bradley Scott National Treasurer
Hayden Montgomerie Immediate Past President
Wellington Region
Hamish Mexted Regional President
Kelly Douglas VP Universities
Anne Molineux VP Secondary Schools
Canterbury Region
Wook Jin Lee Regional President
Robbie Allan Regional VP
Sam Collins Regional VP
Katrina Pfeifer Regional Member
Janna McGuigan Regional Member
Daria Brankin Immediate Past President
Auckland Region
Karen Chung Regional President
Divya Dhar Regional VP – Southern and Eastern
Anna Crowe Regional VP – Central and Western
Bradley Scott Treasurer
Jesse Yu Secretary
Susanna Locke Regional Member
Caleb Wan Regional Member
National Events
Rebekka Still Easter Policy Conference Coordinator
Rebecca Lind National Model UN Coordinator
THIMUN Delegation
Cat Moody Director
Carl Bates Chaperone
Rahul Govindan Chaperone
Robbie Allan Head of Delegation
Wook-Jin Lee Delegate
Stephanie Woods Delegate
Janna McGuigan Delegate
Katrina Pfeifer Delegate
Sam Collins Delegate
Ihaia Tichborne Delegate
Anne Molineux Delegate
Kelly Douglas Delegate
Toby Nicholls Delegate
David Turner Delegate
Sam Clendon Delegate
Philippa Thompson Delegate
Elizabeth Wiltshire Delegate
UNYC Delegation
Wook-Jin Lee Facilitator
Zainab Al-Alawi Delegate
Roya Azadi Delegate
Fraser McKissack Delegate

2002

National Executive
Hayden Montgomerie National President
Felicity Blakey National VP
Joe Connell National Secretary
Sarah Kim National Treasurer
Daria Brankin National Model UN Coordinator
THIMUN
Cat Moody Director
UNYC Delegation
Hayden Montgomerie Facilitator
Daria Brankin Delegate
Sarah Kim Delegate
Janine Thrupp Delegate
Christopher Bishop Delegate
Rebecca Lind Easter Policy Conference Coordinator
Sarah Kim Auckland President
Stephen Ridgewell Auckland VP – Central
Daria Brankin Canterbury President
Hayden Montgomerie Wellington President

2001

National Executive
Hayden Montgomerie National President
Rebecca Lind National VP (Policy)
Daria Brankin National VP (Membership)
Sarah Kim National VP (Regions)
Joe Connell National Secretary
Felicity Blakey National Treasurer
Carl Bates Immediate Past President
NZ Model UN
Hayden Montgomerie Coordinator
Joe Connell Assistant Coordinator
THIMUN Delegation
Kate Smith Director
Raewyn Bates Director
Hayden Montgomerie Chaperone
Catherine Moody Chaperone
Stephen Ridgewell Delegate
Antony Kattan Delegate
Bebhin Tisdall Delegate
Edward Scragg Delegate
Michael Mabbett Delegate
Tracy Hunt Delegate
Julian (Kris) Sakarai Delegate
Christine Brooks Delegate
Daria Brankin Delegate
Joe Connell Delegate
Janine Thrupp Delegate
Libby Gordon Delegate
Rebekka Still Delegate
Carl Bates Youth Assembly Delegate
Felicity Blakey Youth Assembly Delegate
Rebecca Lind Youth Assembly Delegate
UNYC Delegation
Hayden Montgomerie Facilitator
Daria Brankin Delegate
Sarah Kim Delegate
Janine Thrupp Delegate
Christopher Bishop Delegate
Joe Connell Delegate

2000

National Executive
Carl Bates (until March 2001) National President
Hayden Montgomerie National VP
Rebecca Lind National Secretary
Felicity Blakey National Treasurer
NZ Model UN Coordinator
Carl Bates National Model UN Coordinator
Hayden Montgomerie National Model UN Assistant Coordinator
UNYC Delegation
Hayden Montgomerie Facilitator
Rebecca Lind Delegate
Rebecca Rose Delegate
THIMUN
Kate Smith Director
Raewyn Bates Chaperone
Carl Bates Head of Delegation
Felicity Blakey Delegate
Wanganui-Taranaki Region
Anne Worsley Regional President
Jane Harden Regional Member
Joe Connell Regional Member
Hayden Montgomerie Regional Member
Carl Bates Regional Member

1999

Anna Cutfield National President
Jonathan Williams National VP
Carl Bates National Treasurer
Penny Burns National Secretary
Sarah Davies Public Relations (Exec)
William Glen ITC
Hayden Montgomerie Wellington Region Coordinator

← Return to list